AgriTrader logo
  • Abonnementen
  • Adverteren
  • Nieuws & events
  • Over ons
  • Service & contact
Naar de webshop
  • Abonnementen
  • Adverteren
  • Nieuws & events
  • Over ons
  • Service & contact
Naar de webshop

Als je vragen hebt over abonneren, adverteren of iets anders, dan hebben wij de antwoorden. Neem gerust contact op, we staan voor je klaar.

Naar contactpagina
  • Adverteren
    • Alles over adverteren
    • Adverteren magazine
    • Adverteren online
    • Bannering
  • Abonnementen
    • Nieuws & Events
      • Over ons
        • Service & contact
          • Testjaarboek
            • Tuin & Park Plusmagazine

              Bestel nu onze nieuwe geurhanger!

              Naar onze webshop

              Volg ons op onze socials!

              • Privacy verklaring
              • Voorwaarden
              • Vacatures
              • Deadline schema 2025

              Nieuws

              Terugblik: Oldtimerdag Ruinerwold: Een lint van 5 kilometer trekkers - Het verhaal van Edwin Weide en Henk Westerbeek

              Op 17 augustus 2024, traditioneel de derde zaterdag van augustus, vond voor de 30e keer de Oldtimerdag in Ruinerwold plaats. Edwin Weide, voorzitter van de Stichting Oldtimerdag Ruinerwold, en Henk Westerbeek, PR-coördinator van het bestuur, verwachtten zo’n 1.700 voertuigen en meer dan 15.000 bezoekers in het Drentse dorp.

              Tekst: Natascha Kayser | Foto’s: Natascha Kayser en Stichting Oldtimerdag Ruinerwold

              Stamtafelidee dat uitgroeide tot een volksfeest

              Edwin: “Het is allemaal begonnen hier in de kroeg, café De Kastelein, waarvan Henk destijds eigenaar was. Je weet hoe dat gaat: de beste ideeën ontstaan aan de stamtafel. In de jaren ’80 organiseerde een groep motorliefhebbers evenementen en toertochten. In 1992 werd samen met de Vereniging voor Klassieke Motoren (VKM) voor het eerst een toertocht georganiseerd.

              Daarnaast was er de Stichting Historie Ruinerwold, die tijdens Open Monumentendagen activiteiten organiseerde.”

              Henk: “In het voorjaar van 1993 kwamen die lijnen bij elkaar. De motorclub werd gevraagd om mee te denken over een rit voor oude motoren en auto’s. Zelf had ik toen een BMW-zijspan én een café, dus was ik er direct bij betrokken. Hier aan de stamtafel ontstond het idee voor de eerste Oldtimerdag.

              We begonnen op de parkeerplaats van het café, met een man of veertig. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een evenement met 1.700 voertuigen: zo’n 500 trekkers, 300 auto’s, vrachtwagens, motoren, scooters en brommers. Van alle leeftijden, en opvallend veel jongeren zijn enthousiast over brommers en tractoren.”

              Groei dankzij netwerken en herhaling

              Henk: “Oldtimerliefhebbers gaan zo’n drie tot vier keer per jaar naar een evenement. Zo ontstaan netwerken, en groepen die samen optrekken. Er zijn autoclubs die met tien Mercedessen of BMW’s komen, en daar zijn ze apetrots op. Na maanden klussen mag het resultaat eindelijk gezien worden. En dat is het motto van de dag: zien en gezien worden. Niet alleen voor auto’s, maar ook voor trekkers en brommers.”

              Edwin: “We zien dat deelnemers terugkomen en weer vrienden meenemen. Dat is voor ons een teken dat we het goed doen. Na twee afgelaste edities in coronatijd waren we bang dat de animo zou teruglopen, maar 2022 was juist een topjaar.

              Het weer speelt natuurlijk ook een rol – niemand wil met zijn gepoetste oldtimer in de blubber staan – maar het fundament is sterk. Dat blijkt elk jaar weer.”


              Van vroeg tot laat: een strakke organisatie

              Henk: “De dag begint voor ons rond zes uur ’s ochtends. De eerste deelnemers arriveren om zeven uur. De piek ligt tussen 12.00 en 15.00 uur, als de toerritten starten.

              Voor trekkers is er een route van 25 kilometer, voor de andere voertuigen 50 kilometer. Die gaan onder andere door Ruinen, Echten, De Wijk en Zuidwolde. Met 500 trekkers vormt zich een lint van 5 kilometer door het dorp – van Dijkhuizen tot in het weiland. Het duurt bijna een uur voor ze allemaal vertrekken.”


              Vrijwilligers maken het mogelijk

              Edwin: “Zelf heb ik niks met oldtimers, maar ik vind het geweldig om te organiseren. Als aan het eind van de dag 20.000 mensen tevreden zijn, geeft dat echt een kick.

              Dit evenement draait volledig op vrijwilligers. We hebben er 220 – dat is bijna 10% van de dorpsbevolking. De dames van de biljartclub smeren op vrijdagavond de boterhammen en maken lunchpakketten.

              Ook in het bestuur hebben we geen gebrek aan mensen. Er zijn inmiddels jongeren bijgekomen – twintigers en dertigers – die het stokje overnemen. Dat zegt veel over de betrokkenheid bij het dorp.”

              “We werken bewust samen met de lokale middenstand. Daarom staat er geen patatkraam van buiten het dorp. We willen dat de ondernemers hier ook meeprofiteren. Geen lasten zonder lusten.”

              Edwin WeideOrganisator Oldtimerdag Ruinerwold

              Jubileumeditie met extra's

              Henk: “Voor deze 30e editie wilden we iets bijzonders doen. We zijn bezig geweest met het regelen van stoommachines: een stoomtrekker, een zaagmachine. Grote, indrukwekkende dingen die je niet zomaar hebt.

              Soms zijn onze ideeën wat te ambitieus. We hebben ook eens gekeken naar oude vliegtuigen, maar dat bleek toch een stap te ver.”


              Open voor iedereen

              Henk: “Het mooie van deze dag is de laagdrempeligheid. Deelnemers betalen niks, krijgen koffie en een vaantje. Bezoekers betalen enkel vijf euro parkeergeld.

              Mensen komen van heinde en verre. Met een trekker uit Friesland, of – echt waar – met een brommertje uit Zeeland. Sommigen doen er twee dagen over. Anderen komen al 25 jaar achter elkaar.

              Voor veel mensen is dit niet alleen een show, maar een jaarlijkse reünie.”

              Misschien ook interessant?

              14 december 2024

              Nieuws

              Redactioneel maart 2024, Het verhaal van Ank en Mirjam de Boer

              In het West-Friese Andijk is het bijna vijftigjarige bedrijf F.J. de Boer gevestigd, bekend van de Scania 110 vrachtwagen. Een echt familiebedrijf, gespecialiseerd in Caterpillar-onderdelen. Alles netjes genummerd in het grote magazijn, van oud tot modern, van gebruikt tot nieuw. Moeder Ank en dochter Mirjam de Boer weten direct wat de klant nodig heeft.

              10 mei 2025

              Nieuws

              Het verhaal van Kris Rol - Altijd bezig met grenzen verleggen

              In het leven van Kris Rol draait het – naast vrouw en dochter – om voertuigen. Auto’s, bedrijfsbussen, campers, tractors, hakselaars, shovels, kranen: als het maar rijdt. Want als het rijdt, kan het ook harder en beter. Daar zit voor Kris met zijn bedrijf Roltech Tuning de uitdaging. “Gemiddeld is er 20 tot 30 procent vermogensstijging mogelijk terwijl er óók brandstof wordt bespaard.”

              8 maart 2025

              Nieuws

              Het verhaal van Martijn den Boer - ‘Van versleten onderdelen weer iets nieuws maken, geeft voldoening’

              Je hebt een bedrijf in onderdelen en motorenrevisie voor de agrarische sector én je heet Den Boer. Dan is de naam Van boer tot boer agroservice & techniek best goed gevonden. Vanuit zijn hobby trekkertrek begon Martijn den Boer (36) binnen de zaak van zijn vader in Numansdorp met zijn eigen bedrijf in motorenrevisie, onderhoud en onderdelen voor agrarische machines, in het bijzonder trekkers van Case IH. “Daar ben ik mee opgegroeid en die voorliefde is altijd blijven hangen.”

              Meer nieuws en events